Club Fixtures

Please see Below for the Team Selection Sheets followed by the complete winter fixture table

Team Selection Sheets

Sun 24/10/21 – Thames Sport BC – Home – Meal match – 2pm start.

Rink 2 = Richard Booth, Sue Smith, Rose Gibson.

Rink 3 = Marc Carr, Fred Linger, Margaret Head.

Rink 4 = Val Green, Heather Allan, Dave Cook.

Rink 5 = Val Cook, Dave Adams, Janice Hatcher.

Rink 6 = Trevor Hill, Maureen Osborne, Rosemary Longley.

Rink 7 = Peter Edwards, Tim Fletcher, Gill Hill.

Reserves = Linda Barnett, Glynis Whatman.

*** Please tick, to confirm availability, on notice board sheets at the Club and if you cannot play, please do not just cross your name off and hope it will get noticed, you must inform the Club. ***


Thurs 28/10/21 – Wrotham BC – Home – Tea biccies match – 2pm start.

Rink 2 = Lina Foster, Marc Carr, Rose Gibson.

Rink 3 = Linda Barnett, Sue Smith, Margaret Head.

Rink 4 = Glynis Whatman, Margaret King, Dave Green.

Rink 5 = Val Green, Maureen Osborne, Roy Baston.

Rink 6 = Margaret Laraman, Frank Landon, Patricia Wells.

Rink 7 = Val Hart, Jean Lacey, Tim Fletcher.

Reserves = Nil.

*** Please tick, to confirm availability, on notice board sheets at the Club and if you cannot play, please do not just cross your name off and hope it will get noticed, you must inform the Club. ***


Sat 30/10/21 – Beckenham & Bromley BC – Home – Meal match – 2pm start.

Rink 2 = Lina Foster, Dave Randall, Dave Green.

Rink 3 = Glynis Whatman, Val Green, Dave Cook.

Rink 4 = Viv Brightman, Marc Carr, Norman Bushell.

Rink 5 = Nadine Broom, Phil Cook, Dave Bushell.

Rink 6 = Damien Broom, Maureen Osborne, Margaret Head.

Rink 7 = Val Cook, Tim Fletcher, Lynn Korff.

Reserves = Heather Allan, Fred Linger.

*** Please tick, to confirm availability, on notice board sheets at the Club and if you cannot play, please do not just cross your name off and hope it will get noticed, you must inform the Club. ***


And for social matches this season:-

Worst performing PARIBC rink on the day, will have the task of clearing away the letters on the main scoreboard, at the end of the match.

The wrong bias fine is still in place and there are now extra fines, if your rink loses by 10 or more shots, 20 or more shots, 30 or more shots, etc., etc., then there will be a small fine, for each player on that rink.  Get those 20p and 50p pieces ready!  All fines go into the social “shrapnel” pot, a percentage of which, PARIBC members will have a chance to win, later on in the season.


Winter Fixtures

Please use to selection box below to filter on the Type of games you are interested in.

Date/Month Day Fixture Food Game W/G Time H/A Result Type
29-Sep Wed LADIES V MEN T/B 6 - 8 Triples G 14:00 H 102-164 I
3-Oct Sun Cliffe T/B 6 Mxd Triples G 14:00 H 153-65 F
9-Oct Sat Deangate Men T/B 6 Mens Rinks G 14:00 H Lost 86-128 KLM
13-Oct Wed Kingfisher Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H CAN
16-Oct Sat Stonelodge Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
17-Oct Sun Egham Mixed v Deangate TBC Mixed Nationals W 10:00 A N
19-Oct Tue O'60's Dbl Rink V Mote Park TBC Mens Rinks G 10:00 H&A N
20-Oct Wed Thanet Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 A CAN
20-Oct Wed Thanet Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H CAN
23-Oct Sat Yetton ladies v Ashford TBC Ladies National W 10:00 H&A N
23-Oct Sat Denny men v Swale TBC Men National W 10:00 H&A N
24-Oct Sun Thames Sports Meal 6 Mxd Rinks G 14:00 H F
24-Oct Sun Top Club v Swale TBC Mixed Nationals W 10:00 A N
27-Oct Wed Stonelodge Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
28-Oct Thurs Wrotham T/B 6 Mxd Triples G 14:30 H F
30-Oct Sat Beckenham & Bromley Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
31-Oct Sun Kings Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
31-Oct Sun Egham R1 TBC Mixed Nationals W 10:00 H N
3-Nov Wed Folkestone Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
5-Nov Fri Masons Ladies v Oyster B TBC Ladies National G 10:00 H&A N
6-Nov Sat Yetton R2 & Plate TBC Ladies National W 10:00 H&A N
6-Nov Sat Denny R2 & Plate TBC Men national W 10:00 H&A N
7-Nov Sun Vic Ashby Memorial Meal 6-8 Triples G 14:00 H I
9-Nov Tue O'60's Double Rink TBC Mens Rinks G 10:00 H&A N
10-Nov Wed Swale Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
11-Nov Thur Kingfisher Meal 6 Mxd Triples G 14:30 H CAN
13-Nov Sat KCLIBA / President v IPP Meal 6-7 Rinks W 14:00 H C
14-Nov Sun Ashford Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
14-Nov Sun Egham Mixed R2 TBC Mixed Nationals W 10:00 TBC N
17-Nov Wed Angel Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
18-Nov Thur Medway Bowls Ass. Meal 6 Mxd Triples G 14:30 H F
20-Nov Sat London Secretaries Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
20-Nov Sat Yetton R3 & Plate TBC Ladies National W 10:00 H&A N
20-Nov Sat Denny R3 & Plate TBC Men National W 10:00 H&A N
21-Nov Sun Swale Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
21-Nov Sun Egham R3 TBC Mixed National G 10:00 TBC N
24-Nov Wed Sevenoaks Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
25-Nov Thur KCLIBA Ladies Meal 6 Ladies Rinks W 14:30 H KLW
26-Nov Fri Masons Ladies R1 TBC Ladies National G 10:00 H&A N
27-Nov Sat Ford Sport Basildon Meal 5 Mxd Triples G 14:00 H F
28-Nov Sun Angel Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
28-Nov Sun Egham R3 TBC Mixed Nationals G 10:00 TBC N
30-Nov Tue O'60's Double Rink TBC Mens Rinks G 10:00 H&A N
1-Dec Wed Royal Tunbridge Wells Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
1-Dec Wed Royal Tunbridge Wells Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
4-Dec Sat Mote Park Men Meal 6 Mens Rinks G 14:30 H KLM
5-Dec Sun Lenham Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
8-Dec Wed Whiteoak Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
9-Dec Thur Kent Police Meal 6 Mxd Triples G 14:30 H F
10-Dec Fri Masons R2 TBC Ladies National G 10:00 H&A N
11-Dec Sat Whiteoak Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
11-Dec Sat Yetton R4 & Plate TBC Ladies National W 10:00 H&A N
11-Dec Sat Denny R4 & Plate TBC Men National W 10:00 H&A N
12-Dec Sun Civil Service Meal 8 Mxd Triples G 14:00 H F
12-Dec Sun Egham R4 TBC Mixed National W 10:00 TBC N
14-Dec Tue O'60's Double Rink TBC Mens Rinks G 10:00 H&A N
15-Dec Wed Ashford Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
18-Dec Sat Winget Meal 8 Mxd Triples G 14:00 H F
19-Dec Sun Swale Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
24-Dec Fri Club Open I
25-Dec Sat CHRISTMAS DAY - CLOSED
26-Dec Sun BOXING DAY - CLOSED
27-Dec Mon BANK HOLIDAY - CLOSED
28-Dec Tue Finals day 2020 competitions - All day I
29-Dec Wed Finals day 2020 competitions - All day I
31-Dec Fri Club Open I
1-Jan Sat NEW YEARS DAY - CLOSED
2-Jan Sun BANK HOLIDAY - CLOSED
3-Jan Mon Club Open I
5-Jan Wed Ashford Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
8-Jan Sat Mote Park Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
9-Jan Sun Trev's fixture Meal 6-8 Mxd Rinks G 14:00 H I
12-Jan Wed Oyster Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:30 A KLW
15-Jan Sat Wingets Meal 6-8 mixed triples G 14:00 H F
16-Jan Sun Ashford Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
19-Jan Wed Bromley Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
22-Jan Sat KCIBA Men Meal 6 Mens Rinks W 14:00 H C
23-Jan Sun Oyster Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
26-Jan Wed Angel Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
27-Jan Thur Wrotham T/B 6 Mxd Triples G 14:30 H F
30-Jan Sun Stonelodge Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
2-Feb Wed Folkestone Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
3-Feb Thu Blind Bowlers Meal 5 Mxd Triples G 14:30 H F
5-Feb Sat Broughton Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
6-Feb Sun Cliffe Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
9-Feb Wed Mote Park Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
12-Feb Sat Stonelodge Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
12-Feb Sat Folkestone Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
13-Feb Sun Thurrock Meal 6 Triples G 14:00 H F
16-Feb Wed Oyster Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
19-Feb Sat Kings Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
20-Feb Sun Thanet Men Meal 6 Mens rinks G 14:00 A KLM
23-Feb Wed Swale Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
26-Feb Sat Civil Service Meal 8 Mxd Triples G 14:00 H F
27-Feb Sun Thanet Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
2-Mar Wed Sevenoaks Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 A KLW
2-Mar Wed Whiteoak Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
5-Mar Sat Deangate Men T/B 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
6-Mar Sun Ford Sport Basildon Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
9-Mar Wed Whiteoak Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:30 A KLW
12-Mar sat Havering Meal 6 Mxd Triples G 14:00 H F
13-Mar Sun Royal Tunbridge Wells Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
16-Mar Wed Sevenoaks Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
17-Mar Thur Beckenham & Bromley Meal 6 Mxd Triples G 14:30 H F
20-Mar Sun Oyster Men Meal 6 Mens Rinks G 14:30 A KLM
23-Mar Wed Bromley Men Meal 6 Mens Rinks G 14:30 A KLM
23-Mar Wed Thanet Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H CAN
26-Mar Sat Folkestone Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
30-Mar Wed Bromley Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:30 A KLW
30-Mar Wed Bromley Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
2-Apr Sat President's Trophy Meal 6-8 Mxd Rinks G 14:00 H I
3-Apr Sun Angel Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 H KLM
6-Apr Wed Sevenoaks Men Meal 6 Mens Rinks G 14:00 A KLM
6-Apr Wed Royal Tunbridge Wells Ladies Meal 5 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
9-Apr sat CLUB FINALS - All Day W 10:00 H I
10-Apr Sun CLUB FINALS - All Day W 10:00 H I
13-Apr Wed Mote Park Ladies Meal 6 Ladies Rinks G 14:00 H KLW
14-Apr Thur Kent Police Meal 6 mxd Triples G 14:30 H F
15-Apr Fri Club Open
17-Apr Sun EASTER SUNDAY - CLOSED
18-Apr Mon EASTER MONDAY - CLOSED
Internal I
Friendly F
Kent League Men KLM
Kent League Women KLW
Nationals N
County C
Cancelled CAN
Type

Page Last Updated on 14th Oct 2021